
Aktualności
VI KRÓLEWSKI FESTIWAL ŚWIATŁA 2018

Zebrania z rodzicami
Zebrania – październik:
- Poniedziałek – 1.10.2018 – klasy IV-VIII:
Klasa
Godzina
Sala
IVa
17.30
204
IVb
17.00
105
IVc
17.00
201
IVd
17.00
104
IVe
17.00
203
IVf
17.00
205
Va
17.00
103
Vb
17.00
202
Vc
17.00
205
Vd
17.00
210
VIa
17.00
213
VIb
17.00
214
VIc
17.00
212
VId
17.00
206
VIIa
--------
Zebranie w innym terminie
VIIb
---------
Zebranie w innym terminie
VIIc
17.00
215
VIIIa
17.00
216
VIIIb
17.00
217
VIIIc
17.00
218
- Wtorek – 2.10.2018 – klasy 0-III:
Klasa
Godzina
Sala
Oa
17.00
101
Ob
17.00
sala lustrzana
Ia
17.00
107
Ib
17.00
102
Ic
17.00
103
Id
17.00
104
Ie
17.00
105
If
17.00
108
Ig
17.00
109
Ih
17.00
110
Ii
17.00
111
Ij
17.00
112
Ik
17.00
201
IIa
17.00
211
IIb
17.00
202
IIc
17.00
203
IId
17.00
204
IIe
17.00
205
IIf
17.00
212
IIg
17.00
214
IIh
17.00
215
IIi
17.00
216
IIj
17.00
217
IIk
17.00
218
IIIa
18.30
207
IIIb
18.30
103
IIIc
18.30
101
IIId
18.30
102
IIIe
18.30
104
IIIf
18.30
105
IIIg
18.30
112
IIIh
18.30
111
Parking 3 września
Szanowni Państwo,
dzięki uprzejmości Proboszcza ŚOB ks. Tadeusza Aleksandrowicza,
3 września podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego (w godzinach przedpołudniowych)zostanie udostępniony bezpłatnie parking przy świątyni.

Rozpoczęcie roku szkolnego
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
odbędzie się 3 września (poniedziałek)
w godzinach:
9.00 - klasy I i oddziały przedszkolne
10.30 - klasy II i III
11.30 - klasy IV - VIII.
Uczniowie klas I i oddziałów przedszkolnych zbierają się w szatni i wspólnie z wychowawcą przechodzą do hali sportowej.
Uczniowie klas II i III spotykają się w miejscach wyznaczonych dla poszczególnych klas w hali sportowej.
Uczniowie klas IV-VIII spotykają się w miejscach wyznaczonych dla poszczególnych klas w hali sportowej.
Po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego uczniowie wraz z wychowawcami udadzą się na krótkie spotkanie do sal.

Spotkanie adaptacyjno - informacyjne dla przyszłych uczniów i ich rodziców
29 sierpnia 2018 r. o godz. 17.00
odbędzie się spotkanie adaptacyjne dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas pierwszych połączone ze spotkaniem informacyjnym dla rodziców.
Przebieg spotkania:
17.00-17.20 – część integracyjno – informacyjna (w salach) dla rodziców i uczniów.
Spotkanie w z wychowawcą klasy oraz wychowawcą świetlicy:
- odczytanie listy uczniów danej klasy,
- zapoznanie z wyprawką ucznia, kodeksem małego ucznia
- Vademecum Rodzica (karta dla rodzica z zawierająca podstawowe informacje i porady na temat wspomagania ucznia w zakresie obowiązków szkolnych);
- informacje wychowawcy świetlicy – sprawy organizacyjne.
17.20-18.10 – część, w której dzieci pozostają w salach pod opieką nauczycieli (integracja, zabawy w grupie, zapoznanie z budynkiem szkoły), natomiast rodzice biorą udział w spotkaniu organizacyjnym z dyrektorem szkoły.
Tematyka spotkania:
- zapoznanie z organizacją roku szkolnego 2018/19 oraz ofertą edukacyjną szkoły
- omówienie pracy oddziałów przedszkolnych
- prezentacja założeń edukacji wczesnoszkolnej:
- czym to jest kształcenie zintegrowane? (w oparciu o nową podstawę programową)
- jak zorganizowana jest praca ucznia w szkole?
- co to jest ocena opisowa?
- założenia oceniania kształtującego
- podręczniki

Zakończenie roku szkolnego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
odbędzie się
22 czerwca 2018 r.
- klasy 0-III o godzinie 9.00
- klasy IV-VII o godzinie 11.00.
Serdecznie zapraszamy.

Zwycięstwo w X Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym - Tygrzyk
Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasze uczennice zostały laureatkami
X Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego - Tygrzyk.
Matylda Rakowska zajęła I miejsce,
Maja Tomaszewska i Marysia Aleksandrowicz zajęły II miejsce.
Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Domaradzkiej za przygotowanie uczennic do konkursu.
Serdecznie gratulujemy.
Zapraszamy na na wydarzenie pn. „Sport i zdrowie w Wilanowie”


Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „ECO ROBOT”
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
„ECO ROBOT”
Dnia 21 maja 2018r. zakończył się konkurs plastyczny „ECO ROBOT” organizowany pod hpatronatem Burmistrza Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy w Szkole Podstawowej nr 358 im. hetmana Jana Zamoyskiego. Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III oraz IV-VII. Wpłynęło do nas 35 prac.
Mamy zaszczyt ogłosić wyniki oraz zaprosić wszystkich uczestników na wystawę prac i rozdanie nagród, które odbędą się w najbliższy piątek 25 maja 2018r. o godzinie 13:00 w Szkole Podstawowej nr 358 im. hetmana Jana Zamoyskiego przy ul. św. Urszuli Ledóchowskiej 10 w Warszawie.
KATEGORIA KLAS I-III
I MIEJSCE zajęli ex aequo:
- Mateusz Serafiński SP 358
- Yadu Nadar SP 300
II MIEJSCE zajęła:
- Olga Gawlak SP 358
III MIEJSCE zajęły:
- Zofia Matoszka i Maja Szafarz SP 300
KATEGORIA KLAS IV-VII
I MIEJSCE zajął:
- Miłosz Kowalczyk SP 261
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Organizatorzy:
Marta Adamczyk
Katarzyna Przybylska
Kamila Staroń
IX WILANOWSKIE ZAWODY PŁYWACKIE
- Dnia 21.05.2018 roku odbyły się IX WILANOWSKIE ZAWODY PŁYWACKIE POD PATRONATEM BURMISTRZA DZIELNICY WILANÓW M.ST. WARSZAWY.Udział w zawodach wzięli uczniowie klas I-III.Po zaciętej rywalizacji i pięknym pływaniu nasza szkoła wywalczyła trzy medale.W rywalizacji klas II:2 miejsce uzyskała Idalia Wrzesień2 miejsce uzyskał Filip MelaniukW rywalizacji klas III:2 miejsce uzyskała Nadia Regnowska.Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesu.Zdjęcia w albumie.

Zwycięstwo w konkursie "Z ortografią za pan brat"
- Mamy prawdziwych zdolniachów. Poniżej wyniki XV Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów kl. III szkół podstawowych m.st. Warszawy " Z ortografią na pan brat".Miejsca I, III i wyróżnienie nasze :)



Tak świętujemy Dni Europy
- Z okazji Dni Europy w naszej szkole zorganizowaliśmy huczne obchody tego święta.Między innymi obchodziliśmy tydzień kuchni europejskiej. Każdego dnia panie ze stołówki serwowały potrawy pochodzace z wybranych państw Europy m.in. Polski ;-), Węgier i Irlandii.Ten pomysł przypadł każdemy do gustu. Uważamy, że warto poznawać smaki z różnych zakątków naszego globu.Poza tym każda klasa edukacji wczesnoszkolnej poznała ciekawostki jednego z państw UE i przygotowała o nim plakat. Nasze dzieła podziwiać można na żywo lub odwiedzając galerię zdjęć, do czego serdecznie zachęcamy.A na koniec mogliśmy obejrzeć występ uczniów podczs apelu prowadzonego przez panią Agnieszkę Tyrchę.Samorząd Uczniowski SP nr 358
Warszawscy uczniowie dla Krasnogoriwki
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Uczniowie !
W imieniu własnym oraz Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, chcielibyśmy serdecznie podziękować za włączenie się w akcję charytatywną SU „Warszawscy uczniowie dla Krasnogoriwki” – pomoc szkołom na Ukrainie.
Informujemy, że zebraliśmy kwotę 2570,94 gr.
Zebrane fundusze zostaną przelane na konto Fundacji Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej w Warszawie.
Dziękujemy za wsparcie oraz za zaangażowanie we wszystkie akcje prowadzone na terenie naszej szkoły.
RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO !
Dyrekcja i Samorząd Szkolny SP 358
Projekt klas siódmych
Od dziś przez cały tydzień trwać będzie wielki projekt wszystkich klas siódmych.
Wszelkie działania koncentrować się będą wokół pieniądza, ale w jego pozytywnym znaczeniu.
I tak: dziś pieniądz w literaturze pięknej oraz w muzyce.
Jutro kolejne atrakcje, m.in. wykład Profesora nadzwyczajnego i prodziekana SGGW pana Mariusza Próchniaka z podstaw finansów i ekonomi.
O bieżących działaniach będziemy informować na bieżąco.
Zdjęcia można śledzić w fotoalbumie.

Trzy uczennice klas 7 w finale konkursu ogólnopolskiego Tygrzyk
Miło nam poinformować, że trzy uczennice klas 7: Maja Tomaszewska, Matylda Rakowska oraz Maria Aleksandrowicz zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego konkurs przyrodyniczego Tygrzyk w kategorii geografia.
Dziewczyny zakwalifikowały się wchodząc do finału z trzech pierwszych miejsc! Maja zajęła 1, Matylda 2, a Marysia 3 miejsce.
Rozgrywka finałowa odbędzie się 28 maja w XXIV LO im. C. K. Norwida w Warszawie.
Trzymamy kciuki za miejsca na podium!
Nauczyciel geografii,
Katarzyna Domaradzka
Rowerowy maj
Przypominamy, że nasza szkoła bierze udział w akcji Rowerowy maj.
Propagujemy zdrowy tryb życia i ekologiczną postawę.
Zachęcamy niezdecydowanych do wprzyłączenia się do nas.
Egzaminy wiedzy
Od wczoraj uczniowie klas IV-VII piszą testy sprawdzające ich wiedzę i umiejętności.
Język polski i matematyka już za nimi. Jutro język angielski.
Dla siódmoklasistów to przedsmak przyszłych egzaminów, więc nastroje poważne.
Zebrania z rodzicami
Zebrania – 14 maja - godz. 17.30 (poniedziałek)
Klasy IV-VII
klasa
godzina
sala
IVa
17.30
216
IVb
17.30
211
IVc
17.30
201
IVd
17.30
214
Va
17.30
217
Vb
17.30
215
Vc
17.30
212
Vd
17.30
205
VIa
17.30
218
VIb
17.30
210
VIc
17.30
202
VIIa
17.30
213
VIIb
17.30
203
VIIc
17.30
204
DYŻURY POZOSTAŁYCH NAUCZYCIELI:
p. Izabela Torczuk – Łajca
17.30
gab. psychologa - I p.
p. Łukasz Halicki
17.30
Pokój nauczycielski
p. Agata Welenc
17.30
Pokój nauczycielski
p. Patrycja Pilarczyk
17.30
Pokój nauczycielski
p. Grzegorz Rostkowski
17.30
Pokój nauczycielski
p. Paulina Baran
17.30
Pokój nauczycielski
p. Anna Majchrzak
17.30
Pokój nauczycielski
ks. Mariusz Żołądkiewicz
17.30
Pokój nauczycielski
p. Dominika Kłos - Feliciak
17.30
Pokój nauczycielski
p. Katarzyna Możdżeń - Marcinkowska
17.30
Pokój nauczycielski
p. Artur Woźniak
17.30
Pokój nauczycielski
Zebrania – 15 maja - godz. 17.30 (wtorek)
Klasy 0-III
klasa
godzina
sala
Oa
17.30
112
Ob
17.30
111
Ia
17.30
211
Ib
17.30
110
Ic
17.30
210
Id
17.30
206
Ie
17.30
212
If
17.30
108
Ig
17.30
213
Ih
17.30
109
Ii
17.30
105
Ij
17.30
104
Ik
17.30
103
IIa
17.30
207
IIb
17.30
214
IIc
17.30
215
IId
17.30
102
IIe
17.30
216
IIf
17.30
101
IIg
17.30
205
IIh
17.30
107
IIIa
17.30
204
IIIb
17.30
217
IIIc
17.30
203
IIId
17.30
218
IIIe
17.30
202
IIIf
17.30
201
DYŻURY POZOSTAŁYCH NAUCZYCIELI:
p. Agnieszka Tomalak
17.30
gab. terapeuty pedagogicznego – I p.
p. Magdalena Bartoszewska
17.30
gab. logopedy – I p.
p. Ewa Bodzento
17.30
gab. pedagoga - parter
p. Olga Zwolak
17.30
Pokój nauczycielski
ks. Mateusz Kielarski
17.30
Pokój nauczycielski
p. Renata Słojewska
17.30
pokój nauczycielski
p. Marta Zaborowska
17.30
Pokój nauczycielski
p. Joanna Osuch
17.30
Pokój nauczycielski
p. Katarzyna Sikora
17.30
Pokój nauczycielski
Lato w mieście
W lewym menu znajduje się zakładka Lato w mieście.
Informujemy, że w tym roku zgłoszenia na akcję odbywają się elektronicznie.
Szczegóły w zakładce.
Archiwum Aktualności
