• Treść klauzuli

• KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych w Szkole Podstawowej nr 358 im. hetmana Jana

Zamoyskiego w Warszawie jest: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 358 im. hetmana Jana Zamoyskiego, 02-972 Warszawa, ul. św. U. Ledóchowskiej 10.

1. W sprawach związanych z ochroną danych osobowych proszę kontaktować się z inspektorem ochrony danych za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem iod@dbfowilanow.waw.pl lub poczty tradycyjnej pod adresem siedziby administratora.
          2. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora, który polega na prowadzeniu korespondencji, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO.
          3. W związku z przetwarzaniem danych Pani/Pana danych osobowych mogą być Podmioty, które na podstawie stosownych umów podpisanych z Administratorem przetwarzają dane osobowe.
          4. Pani / Pana dane nie będą przekazywane do państw trzecich.
          5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres prowadzenia korespondencji lub do wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.
          6. W związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przysługują Pani/Panu następujące uprawnienia:
            1. prawo dostępu do danych osobowych, w tym prawo do uzyskania kopii tych danych;
            2. prawo do żądania sprostowania (poprawiania) danych osobowych – w przypadku gdy dane są nieprawidłowe lub niekompletne;
            3. prawo do żądania usunięcia danych osobowych;
            4. prawo do żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych;
            5. prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
          7. W przypadku powzięcia informacji o niezgodnym z prawem przetwarzaniu przez Administratora

Pani/Pana danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

1. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne. Konsekwencją niepodania przez Panią/Pana danych osobowych będzie brak możliwości odpowiedzi na wysłaną wiadomość.
          2. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.