• Projekt RLP-z życia świetlicy 2a
    W związku z projektem o nazwie RLP- Rodzice Listy Piszą, uczniowie klasy 2a mieli możliwość uczestniczenia w cudnym spotkaniu z mamą naszej uczennicy - p. Basią Antonowicz. Pani Basia przygotowała dla uczniów profesjonalne wystąpienie na temat swoich wspomnień związanych z Dniem Babci i Dziadka. Poza pięknymi opowieściami, dzieci mogły obejrzeć filmy i zdjęcia z dawniejszych czasów, dzięki czemu łatwiej było im zrozumieć to, o czym mówiła Pani Mama. Dużym zainteresowaniem cieszyły się aktywności przygotowane przez p. Basię, czyli zagadki obrazkowe i muzyczne. W tym miejscu pragnę również podziękować za list, który klasa otrzymała od mamy Nataniela, p. Kasi Wiśniewskiej, która wspaniale opisała święta dawniej a dziś. List ten zainicjował dyskusję oraz zaprosił do refleksji na temat wartości grudniowego czasu. Wielkie podziękowania i ukłony dla naszych aktywnych Rodziców!
    P.S. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z listem :)

Dominika Jaszczuk
    15.02.2017 15:00 | więcej »
  • Walentynki-z życia świetlicy 2a
    W tym roku Święto Zakochanych wypadło w  czasie zimnowych ferii.W związku z tym uczniowie klasy 2a w przeddzień wolnego przygotowali dla swoich bliskich własnoręcznie robione karty. W walentynkach umieścili życzenia płynące prosto z ich szczerych serduszek.

Dominika Jaszczuk
    15.02.2017 14:48 | więcej »
  • Kreatywka-Ufoludek-z życia świetlicy 2a
    Uczniowie klasy 2a po raz kolejny wzięli udział w specjalnie przygotowanym dla nich wyzwaniu kreatywnym. Przy okazji omawiania programu związanego z kosmosem mieli za zadanie stworzyć swojego Ufoludka z przypadkowo wyciętej przez nich plamki, z kartki papieru. Kolejno ozdolobili go według własnej fantazji i pomysłu. Powstałe stworki dały dzieciom mnóstwo frajdy. Drodzy Państwo- klasa 2a bez żadnego problemu potrafi wyczarować COŚ z niczego.

Dominika Jaszczuk
    15.02.2017 14:41 | więcej »
  • Jestem koleżeński-z życia świetlicy 2a
    Uczniowie klasy 2a wzięli udział w konkursie, pt. "Jestem koleżeński". Za zadanie mieli przekazać w formie rysunku jak rozumieją pojęcie koleżeństwa/przyjaźni. Prace uczniów były merytorycznie przemyślane oraz estetycznie narysowane. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy za siebie kciuki.

Dominika Jaszczuk
    15.02.2017 14:26 | więcej »
  • Szkolny bal- z życia świetlicy 2a
    Uczniowie klasy 2a w cudownych strojach karnawałowych wyśmienicie bawili się na szkolnym balu. Na ich twarzach gościł ogromny uśmiech od ucha do ucha, którym zarażali wszystkich dookoła. Serdecznie podziękowania  za zorganizowanie poczęstunku oraz innych kwestii organizacyjnych kierujemy w stronę Rodziców i naszej przekochanej Pani Iwonki.

Dominika Jaszczuk
    15.02.2017 14:19 | więcej »
  • Szykujemy się na bal- z życia świetlicy 2a
    Uczniowie klasy 2a z wielkim zaangażowaniem podeszli do kolejnego wyzwania i przygotowali przepiękne maski karnawałowe. Przy użyciu prostych dekoracji stworzyli oni profesjonalny dodatek, który niejeden dorosły chciałby wypożyczyć na bal karnawałowy.

Dominika Jaszczuk
    15.02.2017 13:59 | więcej »
  • Spotkanie ze Strażakiem
    Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w spotkaniu z Panem Strażakiem w ramch, którego dowiedzili się jak należy się zachowywać w obliczu trudnych sytuacji. Uczniowie chętnie brali udział w dyskusji jak również przymierzali strażacki strój.

Dominika Jaszczuk
    15.02.2017 13:50 | więcej »
  • D jak dinozaur- z życia świetlicy 2a
    Uczniowie należący do klasy 2a uwielbiają zwierzęta. Wielką radość sprawiło im zadanie polegające na połączeniu kilkunastu kropek- otrzymując w ten sposób postać dinozaura. Po wykonaniu tego polecenia dzieci zajęły się udekorowaniem zwierzątka i nadały mu wymarzone imię. Podczas malowania uczniowie zadawali pytania na temat dinozaurów jak również wymieniali się nawzajem informacjami, które już były zapisane w ich pamięci. Z pozoru proste ćwiczenie poza ćwiczeniem sprawności manualnych zaprowadziło nas do poszerzania procesów poznawczych.

Dominika Jaszczuk
    15.01.2017 00:21 | więcej »
  • Klasa 2a odkrywa tajemnice kosmosu
    Uczniowie razem ze swoimi wychowawczyniami mieli możliwość uczestniczyć w zwiedzaniu wystawy kosmicznej, pt. "Gateway to space". W trakcie tej wycieczki zgłębili tajemnice kosmicznego świata oraz poszerzyli swoją wiedzę na jego temat.

Iwona Węgrzyn
    Dominika Jaszczuk
    14.01.2017 23:54 | więcej »
  • Ruch to zdrowie- z życia świetlicy 2a
    W ramach zajęć ruchowych przy wykorzystaniu wstążki umieszczonej na drewnianym patyczku uczniowie wykonali kilka ciekawych ćwiczeń. Wśród nich było m.in odwzorowywanie na zasadzie "lustra" ruchów koleżanki//kolegi z pary czy też swobodne kombinacje do klasycznego utworu muzycznego.

Dominika Jaszczuk
    14.01.2017 18:53 | więcej »
  • Kreatywka- Plampacz niejedno ma imię- z życia świetlicy 2a
    W ramach zajęć świetlicowych uczniowie klasy 2a dostają specjalne zadania mające na celu pobudzić ich wyobraźnię oraz uaktywnić procesy twórczego myślenia. Tym razem na podstawie instrukcji każdy z uczniów wykreował własnego stworka, któremu nadał oryginalne imię. Ćwiczenie to pokazało dzieciom, iż pomimo wykonania jednakowych wytycznych każdy z nich stworzył inny obraz Plampacza.

Dominika Jaszczuk
    14.01.2017 18:38 | więcej »
  • WSPOMNIEŃ CZAR- z życia świetlicy 2a
    Uczniowie klasy 2a bardzo często wracają do grudniowych wspomnień.  W szczególności na dobre utkwiły w ich pamięci warsztaty z dekorowania pierników i pisania listu do św. Mikołaja. Szczególne podziękowania płyną w stronę mamy Marysi, która wyposażyła nas w świeże i cudnie pachnące pierniczki oraz dostarczyła masę różnorodnych dodatków. Dzieci były wszystkim oczarowane i bardzo wdzięczne. Pomimo tego, iż minął okres Świąt Bożego Narodzenia uczniowie pragną powtórzyć warsztaty.

Dominika Jaszczuk
    14.01.2017 18:16 | więcej »