• KOCHAJMY PSZCZOŁY!
    Dnia 10.04.2017 na terenie naszej szkoły odbyły się warsztaty poświęcone  pszczołom i  ich znaczeniu w życiu roślin, zwierząt oraz człowieka. Dzieci zapoznały się z życiem pszczelej rodziny, poznaliśmy właściwości odżywcze miodu oraz na czym polega praca pszczelarza.  Na zakończenie zajęć każdy z nas mógł spróbować trzy rodzaje miodu. Dzieci pokochały smak miodu połączonego z gorzką czekoladą :). Następnie wspólnie udaliśmy się do sali, gdzie wykonaliśmy pamiątkową świeczkę.

Więcej zdjęć: KLIKNIJ.
    24.04.2017 19:22 | więcej »
  • Spotkanie integracyjne
    W sobotę 8.04.2017 w sali numer 12 odbyło się spotkanie integracyjne. Uczniowie wraz z rodzicami, wychowcą klasy i świetlicy tworzyli ozdoby wielkanocne. Po zakończonej pracy był czas na wspólną zabawę! Dzieci chętnie wyszły na szkolny placu zabaw :) Wszyscy bardzo miło spędzili czas! yes

Zapraszam do galerii.
    25.04.2017 17:50 | więcej »
  • Niebo Kopernika
    Dnia 31.03.2017 całą klasą wybraliśmy się na wycieczkę do planetarium Niebo Kopernika. Pierwsza atrakcja- pokaz wiosennego nieba- zachwyciła dzieci. Dowiedzieliśmy się, gdzie możemy odnaleźć Gwiazdę Polarną, jak wygląda Mały Wóz, dlaczego Niedźwiedzica (oczywiście ta na naszym niebie) ma ogon :).
    Następnie spotkaliśmy niezwykłych bohaterów filmu "Polaris", pingwina Jamesa i jego przyjaciela- niedźwiedzia polarnego Włodimira. Zwierzęta postanawiają wspólnie rozwikłać pewną zagadkę. Obserwując z kosmosu Ziemię, Marsa i Saturna poznają sekrety planet, ich podobieństwa i różnice.

25.04.2017 17:50 | więcej »
  • Dzień Babci i Dziadka
    Dnia 20 stycznia w g.8.30-11.30 dzieci z klasy 1 H miały wspaniałych gości. Przybyli do nas Babcie, Dziadkowie oraz Rodzice uczniów. Spotkanie rozpoczęło się od części artystycznej, podczas której wnuki wyrecytowały wiersze dla babć i dziadków, śpiewały piosenki i zatańczyły 2 tańce integracyjne. Każdy z zaproszonych gości otrzymał okolicznościowy prezent: babcie-laurki, a dziadkowie - ramkę ze zdjęciem swojego wnuczka lub wnuczki. Po słodkim poczęstunku rozpoczęły się konkurencje dla zaproszonych gości: rozpoznawanie dziadków na rysunku, rysowanie portretu wnuczka,przyszywanie guzików, wiązanie krawatów, łańcuszek na szydełku, wywiad z babcią i dziadkiem, wspólne rysowanie drzewa genealogicznego. Dzieci zapraszały gości do wspólnego śpiewania i zabaw ruchowych: "Jestem muzykantem", "Żabka", "Dwóm tańczyć się zachciało".
    Wszyscy świetnie się bawili, a uśmiechom nie było końca.

25.01.2017 22:28 | więcej »
  • Hej, kolęda, kolęda...
    Pod takim hasłem dn.22 grudnia odbył się Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Uczniowie klas I- III prezentowali wybrane kolędy i pastorałki pod kierunkiem i z pomocą swoich wychowawców. Publiczność włączała się we wspólny śpiew, co dodawało odwagi najmłodszym. Uroczystości z zachwytem oglądana była przez  Dyrekcję Szkoły: p. M. Wiącek, A. Herc- Próchniak, J. Malinowską, nauczycieli, rodziców i dziadków Naszych uczniów. Wszyscy wykonawcy nagradzani byli gromkimi brawami. To spotkanie wprowadziło zebranych w świąteczny nastrój i zintegrowało społeczność szkolną.
    Uczniowie klasy 1 H prezentowali kolędę pt "Lulajże,Jezuniu".
    03.02.2017 22:09 | więcej »
  • Wigilia klasowa
    Dnia 21 grudnia 2016r. uczniowie klasy 1 H zaprosili swoich rodziców i dziadków na spotkanie świąteczne. Dzieci przygotowały część artystyczną, która wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń wywoływało uśmiech na twarzy wszystkich zebranych. Rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek, a dzieci wykonały kartki świąteczne dla swoich najbliższych.

25.01.2017 22:07 | więcej »
  • Mikołajki - warsztaty kulinarne
    Dnia 6 grudnia uczniowie klasy 1h wraz z wychowawcami i rodzicami uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. 14 października uczniowie klasy 3 b wybrali się na warsztaty kulinarne do restauracji "YeYe- Mex Food & Music Bar", gdzie dowiedzieli się, gdzie znajduje się Meksyk i czym charakteryzuje się kuchnia meksykańska.

Pod okiem doświadczonych kucharzy, przygotowywali produkty, łączyli składnki, grillowali mięso i podawali gotowe dania do stołu. Po wspólnej pracy wszyscy zasiedli do zastawionego stołu i próbowali przygotowanych przez siebie dań. Niektórzy uczniowie pełnili zaszczytną funkcję kelnera. To była naprawdę niezapomniana zabawa i nauka:)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w fotoalbumie.

03.02.2017 19:16 | więcej »