• Warsztaty drukarskie
  Bardzo często odwiedzamy Pałac Króla Jana III w Wilanowie  za każdym razem odkrywamy nowe tajemnice pałacu i uczymy się czegoś nowego . Tym razem udaliśmy się do Drukarni Królewskiej.Dowiedzieliśmy się na czym polega drukowanie i jakie były jego początki. Słuchaliśmy opowieści o historii druku, Janie Gutenbergu i jego wynalazku ruchomej czcionce drukarskiej, którą mieliśmy okazję wypróbować. Okazało się drukowanie w dawnych czasach nie było łatwe i było bardzo pracochłonne . Mogliśmy ułożyć własny tekst i wydrukować go przy użyciu prawdziwej prasy drukarskiej. Od dziś bardziej docenimy możliwość użycia drukarki w domu oraz  pisania na klawiaturze 😊 Więcej zdjęć kliknij.
  07.10.2018 17:28 | więcej »
 • Warsztaty kulinarne

  Pierwsza wycieczka w nowym roku szkolnym za nami, uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych w Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Na warsztatach poznaliśmy smaki staropolskiej kuchni, wspólnie z szefem kuchni przygotowaliśmy prawdziwą ucztę. Każdy miał swoje zadanie dzięki temu naszym potrawom niczego nie brakowało. Wspólnie nakryliśmy stół i zasiedliśmy do degustacji przygotowanych potraw. Najlepszy okazał się deser 😊 Było pysznie na pewno jeszcze tam wrócimy.

  Więcej zdjęć kliknij.
  07.10.2018 17:28 | więcej »
 • Dzień Chłopaka 2018
  Dzień Chłopaka w II d

  Z okazji Dnia Chłopaka w tym roku dziewczynki przygotowały dla kolegów z klasy niespodziankę.

  Były wspólne  gry i zabawy oraz słodki poczęstunek. Zgodnie z instrukcją chłopcy wykonali slime-a , zagrali w grę „pytanie czy wyzwanie” oraz układali kostkę Rubika na czas, zabawa naprawdę była udana. Dziewczyny w ramach konkursu Małego Samorządu Szkolnego wybrały najsympatyczniejszego chłopca w klasie - zwyciężył  Janek Grynkiewicz -serdecznie gratulujemy 😊 Więcej zdjęć kliknij.

  07.10.2018 16:53 | więcej »
 • Pierwszy dzień wiosny
  Pierwszego dnia wiosny przedstawiciele klasy Id reprezentowali naszą klasę w zawodach sportowych. Pozostała część klasy z całych swych sił dopingowała zawodników drużyny pomarańczowych. Nasz doping "Pomarańczowi są odlotowi" został doceniony i zostaliśmy najlepiej kibicującą drużyną . Więcej zdjęć kliknij
  26.03.2018 08:24 | więcej »
 • Warsztaty Pachnące Tradycją
  21 marca wzieliśmy udział w warsztatach piernikowych.Zapach piernika unosił się w całej sali, tworzono ozdoby świąteczne. Prowadzący warsztaty zapoznali dzieci z historią piernika. Pan Paweł Chrustowski pokazał dzieciom wszystkie potrzebne rzeczy do dekorowania piernikowej pisanki i zajączka. Wykonane ciastka piernikowe dzieci zabrały do domu. Na koniec warsztatów prowadzący warsztaty uhonorował wszystkie dzieci medalami dla wspaniałych cukierników.
  Więcej zdjęć kliknij
  10.04.2018 22:43 | więcej »
 • Warsztaty Kaligraficzne

        Klasa Id uczestniczyła w warsztatach kaligraficznych  w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

       Odkryliśmy  kunszt sztuki kreślenia liter , a także poznaliśmy historię pisma. W czasie warsztatów zasiedliśmy przy drewnianych pulpitach i próbowaliśmy pisać  stalówkami w obsadkach. Nie wszystkim poszło gładko zdarzały się  kleksy , a palce były całe w atramencie. Zabawa jednak była udana okazało się także że w niektórych z nas drzemie prawdziwy talent do kaligrafii.

  Więcej zdjęć : Kliknij

  16.03.2018 16:24 | więcej »
 • „Kobieta sukcesu: Maria Skłodowska - Curie”

  Już niedługo 8 marca Dzień Kobiet z  tej okazji wzięliśmy  udział w szkolnym konkursie „Kobieta sukcesu: Maria Skłodowska - Curie” mającym na celu przybliżenie wybitej postaci – kobiety Marii Skłodowskiej-  Curie . Dzięki wspólnej pracy oraz pomocy rodziców przygotowaliśmy ten oto plakat.

  Wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu materiałów do plakatu.

  13.03.2018 23:03 | więcej »
 • Dzień eksperymentów

  Czwartek stał się dniem eksperymentów w klasie Id.

  Z dostępnych materiałów czarujemy , uczymy się , ale przede wszystkim  dobrze bawimy łącząc przyjemne z pożytecznym. Uczniowie mogą czynnie uczestniczyć w prowadzeniu doświadczeń i wcielić się w postać szalonego naukowca 😉

  Naszym głównym celem jest zaciekawienie dzieci przeróżnymi zjawiskami zachodzącymi w otaczającym nas świecie.

  13.03.2018 22:51 | więcej »
 • Walentynka dla seniora

  14 lutego nasza klasa wzięła udział w szkolnej akcji Walentynka dla Seniora , celem akcji było przygotowanie prezentów dla podopiecznych domu seniora.

  My postanowiliśmy przygotować walentynkowe zakładki do książek, a oto i efekty naszej wspólnej pracy.

   

  13.03.2018 22:48 | więcej »
 • Konkurs recytatorski Warszawska Syrenka

  Dnia 28.02.2018 r uczniowie klasy Id brali  udział w przesłuchaniach do konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka.

  Naszą klasę godnie reprezentowali Katarzyna Spoczyńska, Lena Wieloch , Artur Mazurek oraz Michał Adamowicz. Uczniowie zaprezentowali utwory wybrane wspólnie z wychowawcą .

  Miło nam poinformować , że Lena Wieloch zajęła pierwsze miejsce wśród uczniów klas I-III w szkolnym etapie konkursu.

  Gratulację należą się jednak wszystkim uczestnikom, którzy włożyli wiele pracy i wysiłku w przygotowanie się do konkursu.

  Serdecznie gratulujemy oraz życzymy Lenie dalszych sukcesów w konkursie dzielnicowym.

  13.03.2018 22:41 | więcej »
 • Wycieczka do Fabryki Krówek w Milanówku

  5 lutego wybraliśmy się na wycieczkę do Fabryki krówek w miejscowości Milanówek, którą możemy uznać za stolicę krówek ciągutek. Na początku naszej wizyty spotkaliśmy się z przewodnikiem, który opowiedział nam historię powstania pierwszej krówki. Okazuje się, że krówka ciągutka ma już 94 lata i teraz trzecie pokolenie cukierników produkuje krówki według dawnej receptury Feliksa Pomorskiego: wnuk Piotr Pomorski i wnuczka Konstancja Dołęga- Dołęgowska. My byliśmy na wycieczce właśnie w manufakturze pani Konstancji.

  Następnie-gustownie ubrani,  przeszliśmy do hali produkcyjnej gdzie dowiedzieliśmy się w jaki sposób oraz z czego są zrobione cukierki. Oczywiście nie obyło się bez degustacji :)
  Ostatnim etapem produkcyjnym było pakowanie krówek w papierki, każdy miał możliwość stworzyć własną niepowtarzalną etykietkę
  W dobrych nastrojach i ze słodkimi minami wróciliśmy do szkoły z zapasem cukierków dla rodziców.
  Więcej zdjęć: Kliknij

  13.03.2018 22:38 | więcej »

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 358 im. hetmana Jana Zamoyskiego
  ul. świętej Urszuli Ledóchowskiej 10
  02-972 Warszawa
 • 22 65 16 311

Galeria zdjęć