Z wizytą u króla

Dnia 8 grudnia 2016 r. razem z klasą I d odwiedziliśmy muzeum – rezydencję króla Jana III Sobieskiego i Marysieńki w Wilanowie.

Tematem naszych zajęć w pałacu w Wilanowie była Pierwsza Gwiazdka, czyli tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Na zajęciach zorganizowanych w muzeum dowiedzieliśmy się między innymi  skąd się wzięła tradycja sianka pod obrusem wigilijnym, kim był prawdziwy Święty Mikołaj, że choinka nie zawsze była choinką, tylko podłażniczką lub snopkiem siana. Zobaczyliśmy przepiękne zabawki – prezenty świąteczne dzieci mieszkających 200-300 lat temu w tym pałacu. Oglądaliśmy stare obrazy ukazujące sceny z życia Świętej Rodziny.
Zajęcia w Wilanowie były kolejnym etapem przybliżającym nas do oczekiwanych świąt Bożego Narodzenia.

Więcej zdjęć KLIKNIJ