• Nasz szkolny zespół GIODO przeprowadził apel w SP 300 dla uczniów klas 0-III. Tematem była ochrona danych osobowych. Uczniowie dowiedzieli się co to jest GIODO, czym są dane osobowe, jak korzystać z internetu, jakie czyhają niebezpieczeństwa w sieci i jak można obronić się przezd oszutami ,, po drugiej stronie" monitora.
    22.05.2018 21:39 | więcej »
  •                                   Informujemy, że w szkolnym konkursie na plakat z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zwycięzcami zostali:
    I miejsce: Hanna Siedlanowska kl. IV b
    II miejsce: klasa II h
    III miejsce: Tomasz Hejda kl. IV d
    wyróżnienia:
    III d cała klasa; II d Amelia Kamińska, Amelia Przybyłek, Natalia Woubishet, Maja Łopat-Narczyńska, Gabriela Przybyszewska; klasa II d Oliwia Nakonieczna, Matylda Bielecka, Lena Nadgrodkiewicz; IV b Zofia Mikuła; IV b Kalina Brodowska, Maria Mikuła; V b Ania Szymaniuk, Lena Mitas, Adela Czumaj, Gabi Dobrzycka, Zuzia Lewandowska; II d Ewa Michaliszyn, Stanisław Palacz, Wiktoria Orłowska, Julia Guziur, Dawid Radzyniak; III f świetlica.
    Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
    -Iwona Okrasa, Edyta Kobiałka
    20.04.2018 23:30 | więcej »
  • 6-ego lutego obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Bepiecznego Internetu. Z tej okazji uczniowie ze szkolnego Zespołu GIODO przygotowali i przeprowadzili apele dla klas I-III, oraz IV-VII, na których poruszone były zagadnienia:

- czym jest GIODO,

- co to znaczy „być bezpiecznym a jednocześnie kulturalnym w sieci”,

- ochrona  danych osobowych,

- „niebezpieczne pytania – bezpieczne odpowiedzi”.

07.02.2018 20:44 | więcej »

07.02.2018 20:34 | więcej »

• Wydarzenie
    W naszej szkole będziemy obchodzić 6 lutego 2018 r. „Dzień Bezpiecznego Internetu” pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

04.02.2018 21:58 | więcej »
  •  Z okazji Dnia Babci i Dziadka serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów na szkolenie

0 bezpieczeństwie w sieci.

Oprócz ciekawego wykładu, będą Państwo mogli uzyskać odpowiedzi na interesujące Was pytania dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu.

Szkolenie odbędzie się w SP 358, 01 lutego o godz. 17.30

w sali nr 212.

24.01.2018 15:21 | więcej »
  • 28 stycznia – Dzień Ochrony Danych Osobowych

Chroń swoją prywatność – unikniesz problemów. Takie jest główne przesłanie obchodzonego od 2006 roku Dnia Ochrony Danych Osobowych.

Dzień Ochrony Danych Osobowych został ustanowiony na 28 stycznia przez Komitet Ministrów Rady Europy. Obchodzony jest w rocznicę sporządzenia Konwencji 108 Rady Europy z dnia 28 stycznia 1981 roku w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych. Konwencja ta jest najstarszym aktem prawnym o zasięgu międzynarodowym, który reguluje zagadnienia związane z ochroną danych osobowych.

Ilustracja pochodzi z witryny http://www.giodo.gov.pl/259/id_art/9749/j/pl

Dzień Ochrony Danych Osobowych ma zwrócić uwagę wszystkich obywateli państw Europy na kwestie związane z ochroną danych i przyczynić się do podniesienia poziomu wiedzy w tym zakresie. W tym dniu, w całej Europie, odbywają się różnorodne spotkania, konferencje, warsztaty, konkursy i wystawy uświadamiające, jak niebezpieczne skutki przynieść może nieuwaga lub zbytnia niefrasobliwość w udostępnianiu naszych danych osobowych.

Polska włączyła się w organizację Dnia Ochrony Danych Osobowych w roku 2007 roku.
    W 2018 roku będziemy zatem świętować ten dzień po raz dwunasty.

24.01.2018 14:56 | więcej »
  • Mamy szkolne logo GIODO :-)
    W konkursie na szkolne logo GIODO zwyciężył projekt Alicji Piaścińskiej z kl. V d. Serdecznie gratulujemy!

Logo od dziś jest symbolem Zespołu GIODO działającego w naszej szkole.
    24.01.2018 14:37 | więcej »
  • 20 lat prawa do ochrony danych osobowych w Polsce

W 2017 roku minęło 20 lat od uchwalenia ustawy o ochronie danych osobowych – aktu prawnego gwarantującego każdemu z nas poszanowanie prawa do prywatności i ochrony danych osobowych.

baner.jpg

USTAWA z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst pierwotny:
    Dz. U. 1997 r. Nr 133 poz. 883) stworzyła podwaliny pod nowoczesny, jak na ówczesne czasy, zgodny z unijnymi standardami, system ochrony danych osobowych.

I choć nie była ona doskonała, to każdemu z nas dała prawo do samodzielnego decydowania o tym, które z naszych danych, przez kogo i w jakim celu będą przetwarzane, a na podmioty je gromadzące i wykorzystujące, w tym organy państwa, nałożyła określone obowiązki.

W okresie tych 20-tu lat dokonywano kolejnych korekt przepisów ustawy, mających na celu doprecyzowanie określonych kwestii lub usunięcie problemów dostrzeżonych w codziennym ich stosowaniu.

W tym czasie powstał także urząd Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, który stoi na straży naszych praw.

Rok 2017 – na mocy zarządzenia dr Edyty Bielak-Jomaa, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych – ustanowiony został Rokiem Jubileuszu 20-lecia prawa do ochrony danych osobowych w Polsce.

Rok 2017 był rokiem podsumowań dotychczasowych doświadczeń i dorobku w sferze ochrony danych osobowych, stał się także doskonałym punktem wyjścia do rozważań związanych z przygotowaniem naszego kraju do rozpoczęcia stosowania od 25 maja 2018 r. unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

24.01.2018 13:32 | więcej »
  • 24.01.2018 14:57 | więcej »