• Co można zrobić z korków, które zbieraliśmy cały rok? Mapę Polski, świata i Godło! Zanim przekazaliśmy korki na cele charytatywne postanowiliśmy coś z nich stworzyć. Powstała wielka mapa świata, mapa Polski i to fizyczna oraz ogromne godło Polski. Dzieciaki miały wiele radości z takiej zabawy!
    21.06.2017 21:24 | więcej »
  • 10 maja wyruszyliśmy w podróż kolejką wąskotorową. Poznaliśmy historię kolejnictwa wąskotorowego. Konduktor opowiadał o kolejnych miejscach, które mijaliśmy. Zatrzymywał pociąg, zadawał pytania i dopiero po uzyskaniu odpowiedzi ruszał w dzlszą podróż. byliśmy świadkami jak przepinano lokomotywę z przodu na tył, tak abyśmy mogli wrócić. Potem, już na polanie, wysłuchaliśmy wiersza J. Tuwima "Lokomotywa" i Pan Konduktor omówił go z dzieciakami. Było ognisko, na którym dzieciaki same mogły upiec kiełbaski. A gdy pokrzepiliśmy się strawą, odbył sie konkurs przeciągania liny i zabawa na polanie. Na koniec otrzymaliśmy od Konduktora krówki-wąskotorówki. Było cudownie zwłaszcza że pogoda dopisała.

21.06.2017 09:54 | więcej »
  • 12 VI poszliśmy do Pałacu Wilanowskiego w poszukiwaniu zwierzaków, stworów i potworów!
    Dzieci wypatrywały ich na obrazach, freskach, ukrytych w rzeźbach i porcelanie. Wysłuchały historii najsłynniejszej wydry - Robaka. Poznały postać Króla Jana III Sobieskiego oraz Królowej Marysieńki. Później układały z włóczki na papierze ściernym swoje stwory, które zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki!

21.06.2017 21:21 | więcej »
  • Z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowaliśmy przedstawienie. Dzieci pięknie nauczyły się piosenek, wierszy oraz taczyć rock & rolla! Dziedkowie byli zachwyceni.

21.06.2017 08:45 | więcej »
  • Na kiermasz świateczny przygotowaliśmy różne ozdoby. Mieliśmy masę zabawy z wałkowaniem kleju i mąki, sznurek plątał się i wyczarował cudowne ażurowe bombki, a mikołaje z reniferami skrywały rolki po papierze toaletowym. Choć przygotowanie było świetną zabawą to i tak najbardziej cieszyła możliwość zakupu własnoręcznie zrobionych ozdób!
    21.06.2017 08:57 | więcej »
  • W Mikołajki cała nasza grupa zamieniła się w urocze mikołaje. W klasie było bardzo czerwono! Emocje rozgrzewał Bałwan. Były zabawy, zgadywanki i upominki!

21.06.2017 08:56 | więcej »
  • Farma Cztery Pory Roku - Spotkanie z Mikołajem
    W dniu 13. 12. 2016 r byliśmy na wycieczce na Farmie Cztery Pory Roku na Spotkaniu z Mikołajem. Oglądaliśmy zwierzęta i ptactwo gospodarskie, karmiliśmy kozy i kuce, mogliśmy pogłaskać świnkę morską z bardzo długą sierścią. Dowiedzieliśmy się, że koń śpi na stojąco!
    Przygotowaliśmy pierniczki świąteczne, łańcuch choinkowy i ozdabialiśmy świeczniki. Dzieci odwiedził  Święty Mikołaj.

21.06.2017 09:40 | więcej »

• CICHA NOC - KLIKNIJ ABY OBEJRZEĆ I POSŁUCHAĆ

Kolęda Cicha noc w wykonaniu grupy Ob.

Opracowanie tekstu języka migowego Jolanta Waszak-Sameryt

12.06.2017 21:46 | więcej »