Śniadanie Wielkanocne

12 kwietnia, w naszej klasie, odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”.
Tego dnia w odświętnych strojach zasiedliśmy do stołu, który uginał się od świątecznych przysmaków (przyniesionych przez dzieci). Spotkanie rozpoczęliśmy zabawą do piosenki o świętach. Następnie złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania do śniadania. Każdy przyniósł potrawy, które wkładamy w sobotę do świątecznego koszyczka.
Zanim rozpoczęliśmy poczęstunek, dzieci rozmawiały o znaczeniu przyniesionych pokarmów, jako symbolach świątecznych. Po śniadaniu wybraliśmy się na poszukiwania wielkanocnego  zajączka. Okazało się, że prezenty  były pozostawione w różnych miejscach w szkole. Zabawa była przednia, sądząc po zadowolonych i uśmiechniętych twarzach dzieci. Każdemu uczniowi udało się znaleźć  zajączka. Ten dzień miał wyjątkowy charakter, takie radosne przeżycia na długo pozostają w pamięci.
Wesołego Alleluja!