• 10 czerwca, na terenie szkoły, odbył się Piknik. Pogoda dopisała i uczniowie mogli wziąć udział w wielu atrakcjach min. w tworzeniu własnej girlandy. 
  Podczas „Kuźni talentów”, dzieci prezentowały swoje talenty. Z klasy 0A wystąpił Kuba, który zaprezentował swój talent plastyczny oraz Antoni, który śpiewał oraz grał na instrumencie. Występy były bardzo udane. Mamy nadzieje, że są początkiem rozwijania pasji i zdolności artystycznych. 

        
  12.06.2017 11:50 | więcej »

 • 31 maja uczniowie klasy 0A własnoręcznie przygotowali smakowitą niespodziankę dla rodziców. 
  Podczas spotkania z okazji Święta Mamy i Taty, rodzice mogli skosztować pyszności przygotowanych przez dzieci.

          
  05.06.2017 12:55 | więcej »
 • Dnia 23 maja, klasę 0 A odwiedziła Babcia Antoniego. 
  Babcia w roli eksperta, wspólnie z wnukiem, poprowadziła zajęcia o tematyce przyrodniczej.
  Dzieci zostały zapoznane z popularnymi rodzajami zbóż i ziarnami. 
  Dziękujemy Pani Krystynie za przekazaną wiedzę oraz wspólnie spędzony czas.

    
  24.05.2017 10:17 | więcej »
 • Dnia 16 maja dzieci z klasy 0A udały się na wycieczkę. 
  Braliśmy udział w warsztatach ceramicznych w miejscowości Łoś, na granicy Chojnowskiego Parku Krajobrazowego i Rezerwatu „Skarpa Rzeki Jeziorki”. W Pracowni Ceramicznej zapoznaliśmy się z cyklem produkcyjnym, oglądaliśmy różne wyroby oraz materiały. Każdy z nas samodzielnie malował wypalone wyroby. Między zajęciami mieliśmy czas na swobodną zabawę. Do dyspozycji mieliśmy plac zabaw, w którym znajdowała się piaskownica, huśtawki oraz zjeżdżalnia. Po zabawie odbył się poczęstunek w postaci domowego ciasta drożdżowego i herbaty. Następnie otrzymaliśmy plastyczną glinę, z której lepiliśmy różne przedmioty. Wyroby po wysuszeniu i wypaleniu zostaną dostarczone do szkoły. Będziemy mieć wspaniałą pamiątkę! Na zakończenie zajęć otrzymaliśmy dyplomy uczestnictwa. To była bardzo udana wycieczka :) 
  Więcej zdjęć znajduje się w foto albumie. 

    
  17.05.2017 10:19 | więcej »
 • Zielone widoki za oknem zainspirowały nas do przygotowania wiosennej sałatki. Każdy uczeń przyniósł swoje ulubione warzywa oraz inne składniki za sałatkę. Przywdzieliśmy fartuszki, umyliśmy ręce i zabraliśmy się do pracy!
  Efekty okazały się przepyszne smiley
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

                  
  06.05.2017 17:56 | więcej »
 • We wtorek 25.04 wszystkie zerówki z naszej szkoły wzięły udział w Przeglądzie Piosenki Wiosennej. Nasza klasa zaprezentowała piosenkę "Wiosenny Rock". Z zaciekawieniem słuchaliśmy i oglądaliśmy występy wokalne naszych kolegów. Na koniec uroczystości, Pani Dyrektor osobiście rozdała przedstawicielom klas pamiątkowe dyplomy. Konkurs będziemy miło wspominać jako kolorowy i śpiewny początek wiosny. 
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

              
  06.05.2017 17:42 | więcej »
 • 12 kwietnia, w naszej klasie, odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”. 
  Tego dnia w odświętnych strojach zasiedliśmy do stołu, który uginał się od świątecznych przysmaków (przyniesionych przez dzieci). Spotkanie rozpoczęliśmy zabawą do piosenki o świętach. Następnie złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania do śniadania. Każdy przyniósł potrawy, które wkładamy w sobotę do świątecznego koszyczka. 
  Zanim rozpoczęliśmy poczęstunek, dzieci rozmawiały o znaczeniu przyniesionych pokarmów, jako symbolach świątecznych. Po śniadaniu wybraliśmy się na poszukiwania wielkanocnego  zajączka. Okazało się, że prezenty  były pozostawione w różnych miejscach w szkole. Zabawa była przednia, sądząc po zadowolonych i uśmiechniętych twarzach dzieci. Każdemu uczniowi udało się znaleźć  zajączka. Ten dzień miał wyjątkowy charakter, takie radosne przeżycia na długo pozostają w pamięci.
  Wesołego Alleluja! 

          
  13.04.2017 11:22 | więcej »
 • Dnia 10 kwietnia, uczniowie z klasy 0a pojechali na wycieczkę do Chatki Marzeń w Głoskowie. Na początku, dzieci wzięły udział w wielkanocnej grze „Zaginione pisanki”. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek związanych ze świętami, a także sami wykazaliśmy się sprytem oraz wiedzą na temat Świąt Wielkanocnych. Następnie, nadszedł czas na samodzielne pieczenie kiełbasek. Po posiłku mieliśmy wolny czas- świetnie bawilismy się na placu zabaw. Na koniec odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których wykonaliśmy świątecznego baranka. Do domu wracaliśmy w bardzo dobrych nastrojach!
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie forograficznym.

             
  12.04.2017 12:19 | więcej »
 • Dnia 23 marca, uczniowie z klasy 0A wybrali się na wycieczkę do Piekarni przy ulicy Polkowskiej 5. Na wstępie, przeszliśmy „szkolenie i egzamin” ze znajomości zbóż. Za pomocą wzroku i dotyku, dzieci określały różnice w zbożach i mące. Zostaliśmy zapoznani z urządzeniami, tymi dawnymi i nowoczesnymi. Następnie, przeszliśmy do tworzenia własnych bułeczek, warkoczy, rogalików. Uformowane ciasto zostało poddane fermentacji zwanej w gwarze piekarskiej garowaniem i wypiekane w piecu. W trakcie garowania dzieci otrzymały poczęstunek, próbując różnego gatunku pieczywa ze wspaniałą masą jajeczną, przygotowaną osobiście przez małżonkę właściciela oraz herbatę. Wykonane przez siebie pieczywo uczniowie wzięli do domu. 
  Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć w galerii. 

           
  24.03.2017 13:20 | więcej »
 • W naszej szkole rozpoczął się Projekt Międzyszkolnej Pomocy.
  Polega on na prowadzeniu "koleżeńskich lekcji" przez uczniów klas 4-6 w szkolnych zerówkach. Celem projektu jest poszerzanie wiedzy oraz zainteresowań uczniów, rozwijanie empatii, umiejętności pomagania innym oraz integracja- poznawanie się klas starszych z najmłodszymi.
  Na początku miesiąca gościliśmy Jagodę z kl. 5. Nasza nowa koleżanka czytała nam o śmiesznych przygodach z różnych części świata np. z Meksyku, Egiptu czy Francji. Następnie każdy z nas narysował przygodę, którą zapamiętał. Dziękujemy Jagodzie za miło spędzony czas. Do zobaczenia i czekamy na innych uczniów!

       
  13.03.2017 21:11 | więcej »
 • Dnia 8 lutego w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Każdy z nas przebrał się za swojego ulubionego bohatera z bajki. Na początku oglądaliśmy pokaz Magika, następnie wspólnie tańczyliśmy i świetnie się bawiliśmy. W przerwie był czas na odpoczynek oraz pyszny poczęstunek. To był niezapomniany bal!

        
  13.03.2017 21:00 | więcej »
 • „Księga dżungli” to nowa muzyczna propozycja Teatru Muzycznego ROMA
  To historia chłopca zwanego „Żabą”, który trafia do dzikiej i bezwzględnej, ale kierującej się swoim odwiecznym prawem zwierzęcej społeczności.
  Uwspółcześniona adaptacja powieści potraktowana została jako wspaniała okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami jakie stwarza zderzenie się dziecięcego świata, ze światem tak zwanych: „dorosłych”.
  Muzyczna opowieść, poprzez multimedialną oprawę i wesołą zabawę z publicznością porusza odwieczny problem stereotypów, uczula na zagrożenia i uczy akceptacji dla odmienności. 

  10.02.2017 11:04 | więcej »
 • 20.01 udaliśmy się na Kosmiczną wystawę "Gateway to Space". 
  Ekspozycja ukazuje techniczne i naukowe aspekty podróży w kosmos, skupiając się na historii misji kosmicznych i ich ścisłym związku z człowiekiem, przedstawiając przedmioty związane z codziennym życiem kosmonautów na orbicie okołoziemskiej. Kosmiczna wystawa to niebywała podróż w czasie i historia ekspansji przestrzeni kosmicznej zarazem. 
  Wszystkie eksponaty można dotknąć i obejrzeć ze wszystkich stron, a także wejść do środka większości z nich. W końcu możemy udać się w przestrzeń kosmiczną nie opuszczając naszej planety. Kilkanaście wyjątkowych symulatorów pozwoli nam m.in. odbyć lot na Księżyc, poczuć stan nieważkości, pomajsterkować przy stacji kosmicznej wśród gwiazd czy postawić swoją stopę na srebrnym globie.
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. 

   
  10.02.2017 11:05 | więcej »
 • Nasza klasa jest inicjatorem akcji pt.: "Listy do Afryki". Postanowiliśmy poznać oraz pomóc dzieciom z drugiego końca świata, a dokładniej z Afryki. Nawiązaliśmy współpracę ze szkołą w Boundoli w Ghanie. Co ciekawe szkołą powstała dzięki polskiej Fundacji "Dzieci z Afryki". Na początku zorganizowaliśmy zbiórkę kredek, flamastrów oraz innych artykułów papierniczych. Wspólnie napisaliśmy list do naszych nowych kolegów, do którego dołączyliśmy rysunki naszej szkoły, tego jak wyglądamy i co lubimy robić. Poszliśmy całą klasą z wychowawczyniami na pocztę, gdzie wysłaliśmy paczkę z  naszymi podarunkami. 
  Dzieci z Boundoli już nam odpisały. Dostaliśmy list oraz zdjęcia uczniów ze szkoły z Afryki wraz z rysunkami, które nam dedykują. Dowiedzieliśmy się również jak wygląda ich szkoła oraz życie codzienne. 
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. 

   
  10.02.2017 10:54 | więcej »
 • Uczniowie klasy 0a uwielbiają kiedy ktoś im czyta. Oprócz wychowawczyń, dzieciom czytają przybyli goście. Były to najbliższe osoby naszych uczniów: oprócz  dwóch  mam, gościliśmy jeszcze siostrę oraz babcię. Czekamy na innych i serdecznie zapraszamy do wspólnego czytania! 

    
  10.02.2017 11:01 | więcej »
 • Dnia 20.12 klasa 0a udała się na świąteczną wycieczkę do Powsina. Dzieci miały okazję wziąć udział w Warsztatach Bożonarodzeniowych, upiec i udekorować pierniczki oraz nauczyć się pakować prezenty. Odwiedziły zwierzęta z farmy, gdzie mogły pogłaskać króliki, kozy czy konie. Uczniowie dowiedzieli się jak zwierzęta przygotowują się do zimy i jak należy o nie dbać. Na koniec odbyło się niespodziewane spotkanie z Świętym Mikołajem.
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. 


   
  10.02.2017 11:01 | więcej »
 • Dnia 12 grudnia odbyło się Spotkanie Świąteczne, podczas którego uczniowie przedstawili krótką inscenizację słowno – muzyczną „Jasełka”. Rodzice przygotowali smaczny, świąteczny poczęstunek. Podczas spotkania nauczycielki wraz z Dyrekcją szkoły złożyły uczniom i rodzicom najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. 


   
  10.02.2017 11:02 | więcej »

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 358 im. hetmana Jana Zamoyskiego
  ul. świętej Urszuli Ledóchowskiej 10
  02-972 Warszawa
 • 22 65 16 311

Galeria zdjęć