• Każdy wie jak wielkie znaczenie ma bycie twórczym. Bez twórczości nie byłby możliwy rozwój. Dlatego podczas zajęć staramy się rozwijać naszą twórczość. Głęboko wierzymy, że każdy z nas może mieć wspaniałe pomysły, wpaść na niezwykłe rozwiązania, musi tylko odpowiednio popracować nad wydobyciem swojego potencjału.

Jedną z takich lekcji skoncentrowanych na pobudzaniu kreatywności są zygzaki i maziajki, czyli prace plastyczne powstałe z pomazanych kartek. Uczniowie mieli za zadanie z zamkniętymi oczami namalować coś nic nie znaczącego. Następnie przyglądali się powstałemu dziełu i próbowali zobaczyć w nim coś rzeczywistego. W ten sposób powstały ryby, owady, kwiaty, ptaki i wiele innych wspaniałych obrazków.

Dodatkowo poznaliśmy Picassa i jego najsłynniejsze obrazy. Dlatego malując nasze prace staraliśmy się naśladować styl tego wielkiego artysty.

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami w galerii.
    01.02.2017 19:06 | więcej »
  • Czy nauka może być zabawą? Zdecydowanie tak!

Mogliśmy się o tym przekonać poznając tajniki mnożenia i dzielenia. Do lepszego zrozumienia na czym polega dzielenie posłużyliśmy się kolorowymi klockami, które grupowaliśmy, dzieliliśmy i łączyliśmy.

A bawiąc się kośćmi liczyliśmy iloczyny.

Zapraszamy do naszej galerii smiley.
    01.02.2017 18:37 | więcej »
  • Tuż przed feriami w naszej klasie odbędzie się wielkie święto - uroczystość dla naszych najukochańszych babć i dziadków. Chcielibyśmy im bardzo podziękować za ich trud, pracę i przeed wszystkim za ich wielką miłośc do nas, swoich wnuków. Dlatego już od dawna przygotowujemy się do tego wydarzenia. Znaleźliśmy bajkę, podzieliliśmy role. Następnie każdy dzielnie uczył się swojego tekstu. Próby trwały ponad tydzień, dzień w dzień. Aż wreszcie 27 stycznia odwiedził nas p. Wojciech Gwiazda, tata Laury, który przyniósł profesjonalny sprzęt do nagrywania. Niczym profesjonaliści czytaliśmy tekst, robiliśmy powtórki, by pan Gwiazda mógł wybrać najlepszą wersję. Jesteśmy bardzo ciekawi efektu. Premiera już 7 stycznia! Tymczasem zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami w naszej galerii.
    01.02.2017 17:32 | więcej »
  • W I semestrze nasza klasa uczestniczyła w kilku wycieczkach. Były to m.in. warsztaty w Bibliotece Miejskiej poświęcone niezwykłym skarbom, jakie możemy odnaleźć w ksiażkach. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się bibliotekarz, jak pogrupowane są książki, poznali bliżej naszą bibliotekę, a przede wszystkim poznali fascynujący świat kryjący w książkach. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała i z niecierpliwością czekamy na kolejną.

W styczniu, z kolei mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wycieczce na Wystawę Kosmiczną. Widzieliśmy ponad 100 eksponatów, m.in. łazika, który uczestniczył w misji Apollo, elementy maszyn, kokpitów, oryginalne skafandry kosmonautów, w tym umundurowanie Gagarina, skałę księżycową i wiele, wiele innych. To była fascynująca wyprawa, dzięki której kosmos stał się nam bliższy.
    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.
    01.02.2017 17:03 | więcej »