Zielona wyprawa - wspomnienia:)

„TROPICIELE” z klasy II d uczestniczyli w zajęciach terenowych pt. „Zielona Wyprawa” w parku Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Podczas spaceru wśród pięknej przyrody uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących informacji dotyczących zwierząt i roślin występujących w królewskich ogrodach. Niespodziewanie mogli podziwiać nieczęsto spotykanego dzięcioła zielonego. Podziwiali ogród barokowy i rośliny w nim sadzone, oraz poznali znaczenie terminu – symetria. Odczytywali godzinę na zegarze słonecznym. Poznali także historię wydry zwanej Robakiem i inne przyrodnicze wilanowskie opowieści. Nauczyli się rozpoznawać gatunki roślin i zwierząt. Tropili ślady bytowania różnych parkowych mieszkańców. Uczniowie z ciekawością obserwowali przyrodę i chętnie zgłosili swoją gotowość w następnych zajęciach pt. „Gry terenowe w parku”.