Wyprawa na Antarktydę

Uczniowie kl. II d na zajęciach zapoznali się z treścią lektury „Zaczarowana zagroda” Aliny i Czesława Centkiewiczów. Alina i Czesław Centkiewiczowie to polscy naukowcy, którzy kilkakrotnie brali udział w wyprawach na Antarktydę. Pod wpływem tych podróży napisali serię opowiadań o życiu zwierząt i ludzi na kole podbiegunowym. „Zaczarowana zagroda” to jeden z takich utworów. Akcja książki rozgrywa się na Antarktydzie, najzimniejszym kontynencie Ziemi i jedynym, gdzie nie ma stałych mieszkańców. Naukowcy ze stacji badawczej im. Dobrowolskiego prowadzą badania nad życiem i zachowaniem pingwinów Adeli.
Po przeczytaniu i omówieniu treści opowiadania oraz zgłębieniu wiedzy na temat pingwinów i Antarktydy, postanowiliśmy wykonać jej makietę, Uczniowie zgodnie i twórczo pracowali w zespołach, co dało wspaniały efekt końcowy, który można podziwiać w naszej klasie.
 Zachęcamy do czytania książek, dzięki którym można odkryć wiele ciekawych miejsc na Ziemi i poznać świat tak odmienny od naszej rzeczywistości.
Więcej zdjęć kliknij